Dietetyka

Dietetyka a zdrowie

Jest rzeczą oczywistą chyba już dla wszystkich, że odżywianie ma znaczenie. Ilość spożytych kalorii ma znaczenie, sposób przygotowania posiłków ma znaczenie, pochodzenie i skład produktów ma znaczenie. Ale co jeszcze jest ważne, i to wcale nie mniej niż powyższe elementy? Wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie ma również między innymi to:

 • Z jakimi emocjami jesz? Czy w czasie jedzenia towarzyszy Ci złość, gniew, poczucie winy?
 • Czy jesz w pośpiechu czy delektujesz się każdym kęsem i przegryzasz odpowiednio długo, aby zacząć trawić już w jamie ustnej?


  To oczywiście nie wszystko!

Czy wiesz, że bez odpowiedniego nawodnienia organizmu nie ma dobrego trawienia? Śluzówka żołądka w 90% składa się z wody i ma ogromne znaczenie w produkcji kwasu solnego w żołądku. Wysuszona śluzówka żołądka "wyciąga" wodę z innych organów, aby móc strawić pokarm, co powoduje jeszcze większe odwodnienie i osłabienie innych organów.

Czy wiesz, że jeśli nawet będziesz jeść najzdrowsze pożywienie to i tak Twój organizm może nie zdrowieć, a Ty nie będziesz czuć się lepiej? Dlaczego?
Może tak być z kilku powodów np.:

 • masz nietolerancje pokarmowe
 • masz niedobór enzymów trawiennych lub bakterii probiotycznych
 • jesteś w ciągłym stresie lub pobudzeniu, co osłabia działanie układu pokarmowego, a tym samym trawienie i wchłanianie, co w konsekwencji pogarsza samopoczucie
 • masz niedokwaszony żołądek i nie trawisz przez to pożywienia, do tego namnażają się bakterie i wirusy z powodu braku odpowiedniej ochrony jaką jest kwas żołądkowy.

Zauważ, jak duże znaczenie ma prawidłowe działanie naszego układu nerwowego i pokarmowego, a także wydalniczego. Wszelkie zaburzenia choćby w jednym z nich, rozpoczynają lawinę następnych problemów i dolegliwości.

Często problem z układem pokarmowym czy nerwowym zaczyna się po zażyciu tabletek na zupełnie inne schorzenia.

Najważniejsze to być uważnym na to, co się z naszym ciałem dzieje i kiedy to się zaczęło, ponieważ bez odnalezienia przyczyny trudno jest powrócić do zdrowia.
Organizm ludzki jest bardzo mądry i potrafi poradzić sobie z eliminacją zanieczyszczeń z codziennej diety, nawet jeśli nie jest ona najzdrowsza, ale tylko wtedy, gdy jego naturalne funkcje trawienne i wydalnicze nie zostały uszkodzone. Dlatego czasami stosowanie samej diety to działanie na objawach, natomiast dopiero odnalezienie prawdziwej przyczyny skutkuje powrotem do pełnego zdrowia.

Wpływ odżywiania na Proces Zdrowienia:

 1. Wpływ na Proces Gojenia:

  • Odpowiednie składniki odżywcze dostarczane w ramach spersonalizowanej diety mają bezpośredni wpływ na procesy gojenia i regeneracji tkanek.
 2. Wspomaganie Systemu Immunologicznego:

  • Specjalista żywienia dba o to, aby dieta wspierała zdolności obronne organizmu, wzmacniając tym samym system immunologiczny w walce z infekcjami i chorobami.
 3. Zmniejszanie Stanów Zapalnych:

  • Poprzez odpowiednie wybory żywieniowe, specjalista redukuje stan zapalny w organizmie, co ma znaczący wpływ na łagodzenie objawów chorób przewlekłych.
 4. Wspieranie Zdrowia Psychicznego:

  • Zdrowa dieta odgrywa kluczową rolę nie tylko w fizycznym, ale także psychicznym zdrowiu. Specjalista żywienia może dostosować dietę, aby wspomagała równowagę emocjonalną i zdrowie psychiczne pacjenta.

Podsumowując:

Specjalista żywienia pełni niezwykle istotną rolę w procesie odzyskiwania zdrowia, oferując spersonalizowane podejście do żywienia, które wspiera regenerację organizmu na wielu poziomach. Holistyczne spojrzenie na zdrowie, uwzględniające aspekty żywieniowe, przyczynia się do kompleksowego i trwałego odzyskiwania pełni zdrowia pacjentów.

Umów się na darmową konsultację wstępną! 

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
 

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 249 zł
Darmowa dostawa (Kurier DHL) już od 249,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl